Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tłumaczenia na polski język migowy

Tłumaczenia na polski język migowy

Na Uniwersytecie Jagiellońskim istnieje możliwość komunikacji w polskim języku migowym. Można skorzystać z usługi tłumacza online lub, po uprzednim ustaleniu terminu, spotkać się z tłumaczem osobiście. Na wniosek studenta zapewniamy także możliwość tłumaczenia na polski język migowy zajęć dydaktycznych, egzaminów oraz innych wydarzeń bezpośrednio wynikających z realizowanego programu studiów.

Tłumacz Migam

Tłumacz Migam daje możliwość natychmiastowego połączenia z tłumaczem polskiego lub ukraińskiego języka migowego z dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę, mikrofon i z podłączeniem do Internetu.   

Usługa Tłumacz Migam jest przeznaczona dla całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego: zarówno studentów, doktorantów, jak i pracowników.   

Usługa ta jest dostępna online oraz stacjonarnie w jednostkach uniwersytetu.   

W ramach zakupionego abonamentu istnieje możliwość nielimitowanych połączeń z tłumaczami od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 20.00.   

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową instrukcją korzystania z usługi Tłumacza Migam. 

Istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z korzystania z usługi Tłumacz Migam. 

W przypadku pytań, wątpliwości, wystąpienia problemów z usługą Tłumacz Migam lub chęci wzięcia udziału w szkoleniu należy skontaktować się z Anetą Uhruską drogą mailową, e-mail: aneta.uhruska@uj.edu.pl lub telefoniczną: 12 663 43 60, 539 698 051. 

Współpraca z jednostkami UJ

Jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą korzystać z usług tłumaczki polskiego języka migowego zatrudnionej w Centrum Dostępności. Chęć współpracy należy zgłosić na adres mailowy: aneta.uhruska@uj.edu.pl.  

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami współpracy.

Pliki do pobrania
docx
Instrukcja korzystania z usługi Tłumacza Migam