
Centrum Dostępności UJ mieści się w centrum miasta przy al. Mickiewicza 9A (róg al. Mickiewicza i ul. Krupniczej). Jest to budynek Collegium Paderevianum II, w którym znajduje się również Wydział Filologiczny UJ.
Siedziba Centrum Dostępności UJ mieści się na IV piętrze, gdzie osoba z niepełnosprawnością może się dostać korzystając ze zlokalizowanych na parterze dwóch wind. Po wyjściu z windy, należy kierować się w stronę prawego skrzydła budynku. Sekretariat działu znajduje się w pokoju 410 - jest to pierwszy pokój po prawej stronie.
Studentów zgłaszających się do Centrum Dostępności UJ na spotkanie z doradcą edukacyjnym uprzejmie prosimy o kierowanie się do pokoju 410.
Studenci mogą zaczekać na rozmowę z doradcą w poczekalni na korytarzu lub w pokoju wskazanym przez doradczynię, w którym w razie potrzeby można skorzystać z komputera i z drukarki.
DOJAZD
Do Centrum Dostępności UJ można dojechać komunikacją miejską.
Autobusami linii:
114, 164, 169, 173, 179, 189, 192, 194, 304, 469, 503 – Przystanek AGH/UR
124, 152, 424, 502 - Przystanek Teatr Bagatela
Tramwajami linii:
2, 4, 8, 13, 14, 18, 20, 24 – Przystanek Teatr Bagatela
Dojeżdżając komunikacją miejską do Centrum Dostępności UJ, można wysiąść na przystankach: AGH/UR lub Teatr Bagatela (siedziba DON zlokalizowana jest około 700 metrów od przystanku Teatr Bagatela).
W razie trudności z odnalezieniem drogi do Centrum Dostępności UJ prosimy o kontakt telefoniczny: 12 663 43 40.
W przypadku zaistnienia takiej potrzeby, pracownik CD może wyjść na przystanek autobusowy lub tramwajowy znajdujący się w pobliżu naszej siedziby lub przed budynek. Prosimy o sygnalizowanie takiej potrzeby telefonicznie bądź mailowo.
Najbliższe wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) zlokalizowane jest przed budynkiem (od strony ulicy Krupniczej).
Uprzejmie informujemy, że budynek Collegium Paderevianum II jest dostępny do potrzeb osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Osoby poruszające się na wózkach dotrą do każdego miejsca samodzielnie, jeśli jednak potrzebowałyby pomocy, np. w otwarciu drzwi, mogą się kontaktować z obsługą budynku lub z pracownikami Centrum pod numerem telefonu 12 663 43 40.
Chętnie zapoznamy też osoby niewidome z budynkiem Collegium Paderevianum II. Jeśli potrzebują Państwo takiego instruktażu także prosimy o telefon lub wiadomość elektroniczną. Ponadto, osoby niewidome mogą otrzymać od nas schemat budynku wydrukowany w formie wypukłej na papierze puchnącym.
Budynek posiada windy z zainstalowaną sygnalizacją dźwiękową oraz wyposażone przyciski w brajlu.
Toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdują się na każdym piętrze budynku.
Informacje na temat transportu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych w Krakowie
Studenci niepełnosprawni mają możliwość poruszania się po Krakowie m.in. za pomocą następujących środków transportu:
Firma Radio Taxi „Partner" oferuje osobom niepełnosprawnym przejazdy pojazdami dostosowanymi (na mocy umowy zawartej z Gminą Miejską Kraków). Usługę przewozu warto zamówić z wyprzedzeniem, by uniknąć sytuacji, że z powodu braku dostępności samochodu nie będzie możliwości zrealizowania zlecenia. Osoba chętna do skorzystania z dofinansowanego przewozu samochodem firmy Radio Taxi „Partner" powinna posiadać ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Usługę można zamówić pod numerami telefonu: 196 33, 196 88 lub 800 33 96 33.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie firmy: www.taxi-partner.krakow.pl. (Źródło: www.bip.krakow.pl)
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oferuje przejazdy tramwajami oraz autobusami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Na rozkładach jazdy niektóre z linii obsługiwanych przez pojazdy niskopodłogowe zostały oznaczone piktogramem . Wewnątrz pojazdów znajduje się wydzielona przestrzeń przeznaczona dla osób na wózkach.
Pojazdy dostosowane dla osób niepełnosprawnych kursujące w kierunku Kampusu Uniwersyteckiego:
tramwaje nr 18, 52
autobus nr 194
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.mpk.krakow.pl
(źródło: www.mpk.krakow.pl)