14.03.2024
Wkrótce po raz szesnasty odbędą się Krakowskie Dni Integracji. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Sport jest jeden!” Wokół sportu będą koncentrować się różne wydarzenia zorganizowane przez krakowskie uczelnie należące do „Porozumienia”. Główna konferencja odbędzie się na Krakowskiej Akademii 9 kwietnia br.

04.03.2024
Wielkimi krokami zbliża się Tydzień Jakości Kształcenia! W tej edycji nasz zespół przygotował mnóstwo dostępnościowych propozycji warsztatów, szkoleń i prezentacji. Zachęcamy do rejestracji i zapisów!

26.01.2024
25 stycznia 2024 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Członkowie i członkinie komisji, reprezentujący jednostki wsparcia edukacyjnego z całej Polski, jednogłośnie zaakceptowali memorandum w sprawie określenia i przyjęcia celów strategicznych dla zapewniania dostępności szkolnictwa wyższego w Polsce na lata 2024-2028.

18.01.2024
Biorąc pod uwagę obecny czas trwania roku akademickiego osobom studiującym, zainteresowanym ubieganiem się o racjonalne usprawnienia procesu studiowania, uprzejmie przypominamy o obowiązujących terminach: Zgodnie z Zarządzeniem nr 13 Rektora UJ wniosek należy złożyć do naszej jednostki nie później niż miesiąc przed zaplanowanym terminem skorzystania z racjonalnych usprawnień. W uzasadnionych sytuacjach możliwe jest złożenie wniosku po terminie, o ile rodzaj racjonalnych usprawnień na to pozwala.
Nagroda główna dla UJ w konkursie "Kraków bez barier"

27.10.2023
Zmodernizowany budynek biurowo-dydaktyczny tzw. Małe Paderevianum zdobył nagrodę główną w XVI edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier”.