Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jak do nas dotrzeć

Kontakt

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jak do nas dotrzeć?

Jak do nas dotrzeć?

Centrum Dostępności UJ mieści się w centrum miasta przy al. Mickiewicza 9A (róg al. Mickiewicza i ul. Krupniczej). Jest to budynek Collegium Paderevianum II, w którym znajduje się również Wydział Filologiczny UJ.

Zewnętrzne miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się obok budynku, na chodniku wzdłuż ul. Krupniczej.

Siedziba Centrum Dostępności UJ mieści się na IV piętrze, gdzie osoba z niepełnosprawnością może się dostać korzystając ze zlokalizowanych na parterze dwóch wind. Po wyjściu z windy, należy kierować się w stronę prawego skrzydła budynku. Sekretariat działu znajduje się w pokoju 410 - jest to pierwszy pokój po prawej stronie. 

Studentów zgłaszających się do Centrum Dostępności UJ na spotkanie z doradcą edukacyjnym uprzejmie prosimy o kierowanie się do pokoju 410.

Studenci mogą zaczekać na rozmowę z doradcą w poczekalni na korytarzu lub w pokoju wskazanym przez doradczynię, w którym w razie potrzeby można skorzystać z komputera i z drukarki. 

DOJAZD

Do Centrum Dostępności UJ można dojechać komunikacją miejską. 

Autobusami linii:  

114, 164, 169, 173, 179, 189, 192, 194, 304, 469, 503 – Przystanek AGH/UR 

124, 152, 424, 502 - Przystanek Teatr Bagatela 

Tramwajami linii:  

2, 4, 8, 13, 14, 18, 20, 24 – Przystanek Teatr Bagatela 

Dojeżdżając komunikacją miejską do Centrum Dostępności UJ, można wysiąść na przystankach: AGH/UR lub Teatr Bagatela (siedziba CD zlokalizowana jest około 700 metrów od przystanku Teatr Bagatela). 

W razie trudności z odnalezieniem drogi do Centrum Dostępności UJ prosimy o kontakt telefoniczny: 12 663 43 40.  

W przypadku zaistnienia takiej potrzeby, pracownik CD może wyjść na przystanek autobusowy lub tramwajowy znajdujący się w pobliżu naszej siedziby lub przed budynek. Prosimy o sygnalizowanie takiej potrzeby telefonicznie bądź mailowo.  

Najbliższe wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) zlokalizowane jest przed budynkiem (od strony ulicy Krupniczej). 

Uprzejmie informujemy, że budynek Collegium Paderevianum II jest dostępny do potrzeb osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Osoby poruszające się na wózkach dotrą do każdego miejsca samodzielnie, jeśli jednak potrzebowałyby pomocy, np. w otwarciu drzwi, mogą się kontaktować z obsługą budynku lub z pracownikami Centrum pod numerem telefonu 12 663 43 40. 

Chętnie zapoznamy też osoby niewidome z budynkiem Collegium Paderevianum II. Jeśli potrzebują Państwo takiego instruktażu także prosimy o telefon lub wiadomość elektroniczną. Ponadto, osoby niewidome mogą otrzymać od nas schemat budynku wydrukowany w formie wypukłej na papierze puchnącym.  

Budynek posiada windy z zainstalowaną sygnalizacją dźwiękową oraz wyposażone przyciski w brajlu. 

Toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdują się na każdym piętrze budynku. 

Informacje na temat transportu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych w Krakowie

Studenci niepełnosprawni mają możliwość poruszania się po Krakowie m.in. za pomocą następujących środków transportu:

Firma Radio Taxi „Partner" oferuje osobom niepełnosprawnym przejazdy pojazdami dostosowanymi (na mocy umowy zawartej z Gminą Miejską Kraków). Usługę przewozu warto zamówić z wyprzedzeniem, by uniknąć sytuacji, że z powodu braku dostępności samochodu nie będzie możliwości zrealizowania zlecenia. Osoba chętna do skorzystania z dofinansowanego przewozu samochodem firmy Radio Taxi „Partner" powinna posiadać ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Usługę można zamówić pod numerami telefonu: 196 33, 196 88 lub 800 33 96 33.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie firmy: www.taxi-partner.krakow.pl. (Źródło: www.bip.krakow.pl)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oferuje przejazdy tramwajami oraz autobusami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Na rozkładach jazdy niektóre z linii obsługiwanych przez pojazdy niskopodłogowe zostały oznaczone piktogramem osoba na wózku. Wewnątrz pojazdów znajduje się wydzielona przestrzeń przeznaczona dla osób na wózkach.

Pojazdy dostosowane dla osób niepełnosprawnych kursujące w kierunku Kampusu Uniwersyteckiego:
tramwaje nr 18, 52
autobus nr 194

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.mpk.krakow.pl

(źródło: www.mpk.krakow.pl)