Wydarzenie "Dostępność wartością społeczną" z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności

Wkrótce, 18 maja br. obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Z tej okazji Centrum Dostępności UJ wraz z koordynatorem ds. dostępności UJ przygotowało wydarzenie "Dostępność wartością społeczną" dla wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. 18 maja w godz. 10.00 - 12.00 w sali 505 w Collegium Paderevianum II (budynek dostępny) będziemy rozmawiać o polityce dostępności Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz o tym, w jaki sposób skutecznie ją realizować, aby zapewniać różnorodne potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Prof. dr hab. Jarosław Górniak, prorektor UJ ds. rozwoju, dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ, koordynator ds. dostępności UJ oraz Ireneusz Białek, dyrektor Centrum Dostępności UJ wprowadzą do problematyki dostępności w UJ, a specjalistki i specjaliści CD UJ przedstawią konkretne zagadnienia z trzech obszarów: architektonicznego, komunikacyjno-informacyjnego oraz cyfrowego dla grup osób, które mogą skorzystać z rozwiązań dostępnościowych w uczelni.

Społeczność akademicka UJ będzie mogła obserwować wydarzenie także w formie zdalnej poprzez aplikację MS Teams. Wzięcie udziału w dyskusji jest możliwe tylko w formule stacjonarnej.

Link do obserwowania spotkania na MS Teams

W razie problemów technicznych z dołączeniem do spotkania, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 539 698 051.

XV Krakowskie Dni Integracji

Dzień Otwarty UJ