Nagroda główna dla UJ w konkursie "Kraków bez barier"

27.10.2023
Zmodernizowany budynek biurowo-dydaktyczny tzw. Małe Paderevianum zdobył nagrodę główną w XVI edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier”.
Zapraszamy na W-F

18.10.2023
Razem ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ zapraszamy wszystkich studentów ze szczególnymi potrzebami, realizujących w tym roku akademickim przedmiot W-F, na nowy rodzaj zajęć.
Indywidualne Plany Ewakuacji

25.05.2023
Uniwersytet Jagielloński prowadzi pilotażowy projekt tworzenia Indywidualnych planów ewakuacji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Tworzenie takich planów pomoże w głębszym zrozumieniu potrzeb osób z niepełnosprawnościami w obszarze bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia oraz pozwoli na reagowanie na szczególne potrzeby poszczególnych osób, jak i tworzenie bardziej skutecznych standardowych metod postępowania.
Dostępność wartością społeczną

19.05.2023
18 maja br. obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Z tej okazji w Uniwersytecie Jagiellońskim zostało zorganizowane wydarzenie „Dostępność wartością społeczną”.
Wydarzenie "Dostępność wartością społeczną" z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności

15.05.2023
Wkrótce, 18 maja br. obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Z tej okazji Centrum Dostępności UJ wraz z koordynatorem ds. dostępności UJ przygotowało wydarzenie "Dostępność wartością społeczną" dla wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. 18 maja w godz. 10.00 - 12.00 w sali 505 w Collegium Paderevianum II (budynek dostępny) będziemy rozmawiać o polityce dostępności Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz o tym, w jaki sposób skutecznie ją realizować, aby zapewniać różnorodne potrzeby osób z niepełnosprawnościami.