Wnioski o racjonalne usprawnienia procesu studiowania - przypomnienie

Biorąc pod uwagę obecny czas trwania roku akademickiego osobom studiującym, zainteresowanym ubieganiem się o racjonalne usprawnienia procesu studiowania, uprzejmie przypominamy o obowiązujących terminach: Zgodnie z Zarządzeniem nr 13 Rektora UJ wniosek należy złożyć do naszej jednostki nie później niż miesiąc przed zaplanowanym terminem skorzystania z racjonalnych usprawnień. W uzasadnionych sytuacjach możliwe jest złożenie wniosku po terminie, o ile rodzaj racjonalnych usprawnień na to pozwala.

Prosimy, aby pamiętać, że procedura wnioskowania o racjonalne usprawnienia jest kilkuetapowa i obejmuje:
  • przygotowanie opinii specjalisty ds. dostępności procesu kształcenia do wniosku osoby studiującej (wraz z kompletem dokumentacji specjalistycznej),
  • podjęcie decyzji przez właściwego dziekana ds. dydaktycznych,
  • przygotowanie szczegółowych zaleceń do wykładowców (w przypadku uzyskanej zgody na adaptacje) oraz ich wysłanie przez sekretariaty studiów,
  • ustalenie przez osoby studiujące z wykładowcami szczegółów związanych z realizacją racjonalnych usprawnień.
Pełny opis procedury.

Terminy składania wniosków o racjonalne usprawnienia

Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności na Uniwersytecie Jagiellońskim

XVI Krakowskie Dni Integracji